DIVISION 3M (U15 Boys)
 1. Devean Littlejohn - Western S&S
 2. Jason Tundidor - Tullahoma Lanes
 3. Camden Dauberger - Cordova Bowling Center
 4. Kaden Yarborough - Smyrna Bowling Center
 5. Seth Colling - Spare Time Hixson
 6. Kayden Lamon - Sevierville Bowling Center
 7. Nolan Boucher - Strike Zone Bowling
 8. Chris Baker - Southlane Bowling
 9. Daniel Holmes - Bowling World
 10. Ryan Norvil - Pro Bowl West
Tennessee State USBC Association, Inc
A Merged State Bowling Association Certified by the United States Bowling Congress
 DIVISION 1F (U9 Girls)
 1. Libby Bromley - Savannah Bowling Center
 2. KJ Moody - Tullahoma Lanes
 3. Fayth Williams - Spare Time Hixson
 4. Brooklyn Williams - Spare Time Hixson
 5. Zoe Chompff - S&S Fountain Lanes
 6. Bella Alcott - Savannah Bowling Center
 7. Kayla Woodruff - Strike Zone Bowling
 8. Milly Dennis - Spare Time Hixson
 9. Savannah Overcast - Tullahoma Lanes
 10. Macayla Sanford - Pinnacle FEC
 DIVISION 1M (U9 Boys)
 1. Jacob Cruz - Pinnacle FEC
 2. Dyon Parker - Strike Zone Bowling
 3. Kayden Curry - Andy B's Bartlett
 4. Alex Owens - S&S Fountain Lanes
 5. Kamden Sutton - Pinnacle FEC
 6. Sammuel Dabney - Pinnacle FEC
 7. Clark Guinn - Bowling World
 8. Kaden Spencer - Tullahoma Lanes
 9. Jonas Gehring - S&S Fountain Lanes
 10. Ayden Weaver - Strike Zone Bowling
 DIVISION 2F (U12 Girls)
 1. Olivia Hailey - Andy B's Bartlett
 2. Madelyn Fillers - Pinnacle FEC
 3. Taylor Rice - Spare Time Hixson
 4. Izzy Graves - Smyrna Bowling Center
 5. Addie Alcott - Savannah Bowling Center
 6. Sage McCarrens - Strike Zone Bowling
 7. Eliza Brown - Savannah Bowling Center
 8. Catie Waugh - Smyrna Bowling Centere
 9. Skyland Scott - Holiday Lanes
 10. Kelsie Matheny - Hermitage S&S
 DIVISION 3F (U15 Girls)
 1. Elizabeth Coutta - Smyrna Bowling Center
 2. Jenna Hedgepath - Smyrna Bowling Center
 3. Janna LaBuda - Cordova Bowling Center
 4. Carlie Semrau - Pinnacle FEC
 5. Ava Alexander - Savannah Bowling Center
 6. Lynsey Jackson  - Tullahoma Lanes
 7. Brynna Hanson - Pinnacle FEC
 8. Elanor Woods - Smyrna Bowling Center
 9. Millie Bromley - Savannah Bowling Center
 10. Bricey Caudill - Smyrna Bowling Center
 DIVISION 4F (U20 Girls)
 1. Kailee Channell - Savannah Bowling Center
 2. Shelbie Garrison - Warpath Lanes
 3. Jordan Mundt - Cordova Bowling Center
 4. Hayli Stewart - Pro Bowl West
 5. Rebekah LaBuda - Cordova Bowling Center
 6. Kayla Smith - Andy B's Bartlett
 7. Leah Hayes - Pinnacle FEC
 8. Danielle Jedlicki - Smyrna Bowling Center
 9. Chelsea Hinton - Tenn Pin Alley
 10. Karmin Nevels - Spare Time Hixson
 DIVISION 2M (U12 Boys)
 1. Matteo Quintero - Smyrna Bowling Center
 2. Dylan Hubley - Smyrna Bowling Center
 3. Alex Davis - Tenn Pin Alley
 4. Henry Hind - Smyrna Bowling Center
 5. Caleb Brown - Savannah Bowling Center
 6. Luke Kinzer - Hermitage S&S
 7. Nigel Grant - Winchester Bowl
 8. Tegan Neale - Pinnacle FEC
 9. Westyn Griffin - Smyrna Bowling Center
 10. Ethan Nichols - All Star Lanes
 DIVISION 4M (U20 Boys)
 1. Joshua Meeke - Smyrna Bowling Center
 2. Christian Shaffer - Smyrna Bowling Center
 3. Quinn Collins - Hendersonville S&S
 4. Max McConnell - Hermitage S&S
 5. Jacob Watts - Hendersonville S&S
 6. Connor Gregg - Strike Zone Bowling
 7. Jameson Whaley - Sevierville Bowling Center
 8. Oliver Lawson - Tullahoma Lanes
 9. William Weiner - Winchester Bowl
 10. Jacob Short - Savannah Bowling Center

 406
 366
 338
 320
 301
 279
 279
 266
 265
 265

 566
 546
 462
 458
 451
 435
 427
 394
 392
 382

 751
 597
 587
 579
 571
 553
 548
 529
 522
 518

 609
 601
 600
 578
 573
 559
 548
 548
 547
 541

 398
 396
 369
 363
 324
 320
 308
 301
 295
 293

 675
 549
 541
 541
 535
 518
 509
 508
 501
 484

 695
 670
 631
 610
 607
 599
 591
 590
 580
 576

 780
 740
 734
 701
 685
 671
 658
 656
 649
 647
 2019 Tennessee USBC Youth Top 5
Stepladder Finals

Contact Us                                               Webmaster: Lou Giacobbi - webadmin@tnbowling.com

Site Map                                                               © 2018: Tennessee State USBC Association, Inc.
DIVISION 1F PHOTO, L to R,
-
-
-
-
-

DIVISION 1M PHOTO, L to R,
-
Alex Owens
-
-
-
DIVISION 2F PHOTO, L to R,
Olivia Hailey
Madelyn Fillers
Taylor Rice
Izzy Graves
Addie Alcott
DIVISION 2M PHOTO, L to R,
Dylan Hubley
Caleb Brown
Matteo Quintero
Henry Hind
Alex Davis
DIVISION 3F PHOTO, L to R,
Jenna Hedgepath
Elizabeth Coutta
Janna LaBuda
Carlie Semrau
Ava Alexander
DIVISION 3M PHOTO, L to R,
Jason Tundidor
Devean Littlejohn
Seth Colling
Kaden Yarborough
Camden Dauberger
DIVISION 4M PHOTO, L to R,
Joshua Meeke
-
Max McConnell
-
Jacob Watts
DIVISION 4F PHOTO, L to R,
Kailee Channell
Shelbie Garrison
Jordan Mundt
Hayli Stewart
Rebekah LaBuda